Krajalnica do wedlin wikipedia

Krajalnica do sera to urządzenie gastronomiczne używane także w fabrykach restauracyjnych jak również marketach spożywczych. W grup firmy decydują się na zakup urządzenia będącego do krojenia sera i wędlin. Należy zawsze mieć, że krajalnica do sera powinna posiadać teflonowe ostrze zapobiegające przyklejaniu się plastrów sera do noża.

Gdzie spotkamy krajalnicę? Krajalnice używane w tematach gastronomicznych takich jak restauracje, firmy cateringowe, zakłady zbiorowego żywienia przedstawiają się wielu większą efektywnością niż urządzenia przeznaczone do lekturze w handlu, gdzie traktowane są sporadycznie do cięcia mniejszych ilości towarów. Przypadkiem są hipermarkety, gdzie sery krojone są nie jedynie na wymaganie klienta, ale jednocześnie sprzedawane w całości krojonej na terenach samoobsługowych.

Krajalnice do sera Krajalnica do sera powinna zapewniać prostotę i efektywność pracy dzięki wysokim nożom oraz umożliwiać krojenie grawitacyjne, podczas którego gotowe plasterki zbierają się w z głowy określonym miejscu. Jeżeli krojony produkt uważa być wiązany w punktu dalszej sprzedaży możemy ustawić ilość potrzebnych plastrów, jaka będzie przenoszona przez danie. Jest to droga posiadana przez dania automatyczne. Końcówkę produktu oraz możemy wygodnie kroić korzystając w tym sensie nasadkę dociskową dobraną do dania. Zakres regulacji grubości krojonych plastrów wynosi od 0 do 28 mm. Wymiary ostrza wynoszą zwykle 250 do 300 mm. Szczególnie ważne jest te zapewnienie bezpieczeństwa pracy klienta i uniknięcie nadmiernego obciążenia pracownika, żeby nie powodować nadmiernego zmęczenia spowodowanego długim czasem obsługiwania urządzenia. Krajalnice do sera w części wykonane są z aluminium - czynniki mające łączność z owocami żywnościowymi z eloksalowanego aluminium, a substancja z aluminium lakierowanego. Dzięki temuż są one mniejsze, ale jeszcze zapewniają użytkownikowi stabilność podczas pracy.